Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více informací | Přijmout

6. 1. 2020

Optimální výkon vašeho e-shopu díky cloudu

V prvním díle našeho miniseriálu o e-shopech jsme se podívalina způsoby, jakými se online obchod dá provozovat. Nabídli jsme vám řešení virtuálního proviátního cloudu a teď by to chtělo obhájení toho, proč si myslíme, že vám radíme správně. Tak jdeme na to!

  1. Výpočetní výkon

Velkou výhodou virtualizace je to, že je možné fyzickou infrastrukturu využívat jako službu právě přes cloudové webové rozhraní. Nemusíte si tedy nakupovat servery, složitě je zapojovat, chladit, zálohovat napájení a investovat do výkonu, který v budoucnu možná ani nevyužijete, ale potřebujete ho mít k ruce, co kdyby… Díky cloudu se přesně tomuhle vyhnete, protože veškerý výpočetní výkon získáváte jako službu, zarezervujete si určitý výkon dle aktuálních potřeb, ale vždy platíte jen za to, co ve skutečnosti používáte.

Díky tomuto modelu máte také k dispozici výkon právě pro případy “co kdyby”. Pokud očekáváte nárůst uživatelů, nemusíte si dělat starosti, jestli to systém unese. Prostě se několika kliknutími  přiřadí více výpočetního výkonu nebo spustí dodatečné servery a během okamžiku máte pokrytou zvýšenou poptávku po vašich službách vyřešenou. Takže když se vám nyní do e-shopu pohrne o 1 000 % více zákazníků než běžně, nemusíte se bát, že systém spadne a vy propásnete svou šanci. Prostě jen flexibilně navýšíte výkon, který zase zoptimalizujete, až nápor opadne.

=> VÝHODA: Flexibilně upravujte spotřebovaný výkon a plaťte jen za to, co skutečně spotřebujete

Vyzkoušet VPC demo

Výpočetní výkon je jedna věc, ale příští článek ukáže, že 100% přizpůsobivost platformy není nemožná.

Sdílet