Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více informací | Přijmout

6. 3. 2020

Mějte efektivní e-shop – automatizovaně

V minulém článku jsme zvládli téma přizpůsobivosti a na závěr našeho miniserálu o efektivní správě e-shopu se podíváme, jak provoz ve virtuálním privátním cloudu, který nabízí prvky praktické automatizace, může pomoct vašemu e-shopu neplýtvat, ale naopak snižovat náklady na provoz.

  1. Automatizace

Slovo, které si často spojujeme s průmyslem, ale pro IT prostředí a konkrétně třeba e-shopy je také velkým pomocníkem. Výpočetní prostředky v našem VPC váš ”IŤák” nejen spravuje, ale zároveň má neustále informace o jejich využití, přidává mu VPC do ruky nástroj, který umžňuje vytvořit automatickou reakci na nastalou situaci. A právě tady přichází do hry automatizace.

Co mít u VPC na paměti

I když je naše VPC jednoduše klikací a intuitivní, je potřeba nezapomínat na to, že spuštíte a propojujete servery, i když jen virtuálně a to bez jisté míry znalostí nejde. Je to stejné jako s autem. I když umím řídit dobře osobák, rozhodně nedokážu zacouvat a zaparkovat náklaďák s návěsem.

Co dodat na závěr?

Virtuální privátní cloud je výborným nástrojem například právě pro e-shopy, které mají komplexnější strukturu, potřebují se výkonově přizpůsobovat nárazovým výkyvům a je nutné je přizpůsobovat. Díky flexibilitě a poskytování formou  služby, máte k ruce dokonalého pomocníka pro zvládnutí nejrůznějších úprav a změn, aniž by vám sežrali celý rozpočet, protože platíte pouze za to, co skutečně využijete.

Domluvit si konzultaci

Sdílet