Studenti z Velešína navštívili TCP

|Studenti z Velešína navštívili TCP

Studenti z Velešína navštívili TCP

V úterý 4. 11. 2014 Technologické centrum Písek navštívili studenti Střední odborné školy strojní a elektrotechnické Velešín. Celkem dvacet jedna studentů oboru Informatika v ekonomice a oboru Počítačové systémy za doprovodu tří pedagogů měli možnost se během celého dne seznámit s aktuálně nejmodernějším datovým centrem v České republice a problematikou Cloud Computingu, která je za poslední rok nejvíce skloňovaným tématem v oboru IT technologií.

O tom, že akce měla velký úspěch, svědčí i hodnocení pedagoga zmíněné střední školy, Víta Podroužka, který celý den zhodnotil následně: ,,Návštěva studentů SOŠ SE Velešín v Technologickém centru v Písku se mohla uskutečnit díky partnerství naší školy v projektu scienceZOOM. Z mého pohledu, tedy jako pedagoga vyučujícího odborné IT předměty (počítačové systémy, sítě, …), se jednalo skutečně o unikátní příležitost seznámení se s nejmodernějšími technologiemi v oboru. To, co se snažíme studentům předat v teoretických předmětech a ve školních laboratořích, si zde mohli doslova „osahat“. Navíc se jedná skutečně o špičku v republikovém rozsahu. Školní laboratoře máme vybaveny také špičkovou technikou, ale reálné aplikace se samozřejmě na 100 % nasimulovat nedají. Poutavá přednáška na téma Cloudové technologie byla zajímavá především pro studenty oboru Informatika v ekonomice, kteří mohli v reálu vidět použití cloudových aplikací vhodných např. při rozjezdu podnikání u živnostníků a malých firem. Při návštěvě Datového centra TCP nešlo pouze o prohlídku síťových technologií a Storage zařízení. Studenti oboru Počítačové systémy se dozvěděli, co vše je součástí celé infrastruktury DC. Jednalo se tedy například i o problematiku napájení, záložních zdrojů a chlazení. Za sebe mohu doufat, že spolupráce naší školy s TCP Písek bude pokračovat i nadále.“

 TCP by rádo pokračovalo v podobné spolupráci i s dalšími školami, které se orientují na IT obory. Cíl a zároveň výsledek této spolupráce je především v popularizaci a evangelizaci konkrétních nových IT technologií, které mají zákonitý přesah z komerční sféry i do akademické, vědecké a vzdělávací obce, ve kterých tyto nové technologie již dnes nacházejí svoje nezbytné uplatnění.

2014-11-24T13:27:16+00:00 24. listopadu 2014|