První Den otevřených dveří – 4. června 2016

|První Den otevřených dveří – 4. června 2016

První Den otevřených dveří – 4. června 2016

V sobotu 4. června se v areálu bývalých Žižkových kasáren v Písku sešlo téměř 300 píseckých občanů všech věkových kategorií, aby si užili slunečné dopoledne či brzké odpoledne a prohlédli si prostory Technologického centra Písek (TCP) díky akci den otevřených dveří.
Pro děti, dospělé i seniory byly společně s partnery připraveny zajímavé a pestré aktivity v interiéru i na přilehlých parkovacích plochách. Červenou nití táhnoucí se celým dnem otevřených dveří byl koncept chytrého města a chytrých technologií obecně. Ve vstupní hale a velké konferenční místnosti probíhaly interaktivní prezentace a přednášky o jednotlivých aspektech Smart City, datovém centru, senzorických platformách, internetu věcí (IoT) a start-upovém programu, který bude v září v prostorách TCP zahájen. Návštěvníci si mohli prohlédnout senzorický hasičský oblek, 3D tiskárnu a ukázku rozšířené reality, projít se moderně rekonstruovanou budovou či zažít nastartování obrovského lodního motoru, který slouží jako záložní zdroj napájení pro datové centrum TCP. Děti se nemohly odtrhnout od zajímavých aplikací i her na tabletech a dotykových monitorech. Velký zájem vzbudila ukázka elektromobility – od elektrokol, elektroskútru až po elektromobily a jejich dobíjení. Velkým lákadlem byla projížďka elektromobilem Tesla. O zdraví a bezpečí účastníků i organizátorů bylo rovněž postaráno – písečtí zástupci Zdravotnické záchranné služby a Hasičského záchranného sboru předváděli svou techniku a informovali o úskalích své náročné práce. Prezentovala se i Vysoká škola logistiky, která v akademickém roce 2016/2017 v prostorách TCP zahajuje výuku ve svém edukačním centru. O to, aby nikdo neměl hlad a žízeň, se po celou dobru trvání akce postaral ochotný personál v místním Cloud Café.
Děkujeme všem partnerům a organizátorům akce, která by se nemohla vydařit bez hojné účasti veřejnosti a jejího zájmu o aktivity TCP. Těšíme se na Vás v příštím roce a další den otevřených dveří!

Den otevřených dveří - partneři

2016-10-14T13:42:40+00:00 7. června 2016|