Nabíjecí stanice u TCP

|Nabíjecí stanice u TCP

Nabíjecí stanice u TCP

V rámci spolupráce na konceptu Smart City Písek podpořila společnost Schneider Electric rozvoj elektromobility ve Městě Písek formou daru nabíjecí stanice pro elektromobily městu. Ve spolupráci s Technologickým Centrem Písek došlo 7.12. k oficiálnímu otevření stanice v areálu Technologického centra, které je zároveň jejím provozovatelem. V listopadu letošního roku se tak podařilo instalovat historicky jednu z prvních nabíjecích stanic v Písku, která bude přístupná široké veřejnosti 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Slavnostního otevření dobíjecí stanice se účastnila paní starostka Mgr. Eva Vanžurová, pan místostarosta Mgr. Ing. Jiří Hořánek, Ing. Jaroslav Žlábek, generální ředitel Schneider Electric, a Jaromír Grégr za Technologické centrum Písek.

Město Písek se již do elektrovlny zapojilo ze začátku tohoto roku. Od energetické společnosti E.ON mělo zapůjčené elektroskútry a od poloviny listopadu testuje městská policie zapůjčený elektromobil. Ten pochází také od společnosti E.ON.

Součástí infrastruktury nabíjecí stanice jsou dvě vyhrazená parkovací místa. Pro využití nabíjecí stanice bude nutná registrace uživatele. Nabíjecí stanice je veřejná a manuál bude k dispozici. Registrovat se mohou všichni majitelé elektromobilů, kteří mají zájem ji využívat.

Nabíjecí stanice je schopna obsloužit dva elektromobily zároveň. Její součástí bude také systém pro monitoring provozu, který poskytne uživatelům informaci o obsazenosti nabíjecích míst. Tato stanice je konstruovaná tak, aby dokázala nabít automobily všech velikostí. Její celkový nabíjecí výkon je 3x32A a operuje se zásuvkou typu 2. Se správným kabelem si zde vozidlo může nabít každý.

Tento krok je symbolicky prvním krokem v rámci rozvoje elektromobility ve Městě Písek a následovat bude výstavba další infrastruktury pro provoz elektromobilních dopravních prostředků. Pan místostarosta Ing. Jiří Hořánek k dalšímu rozvoji dodává, “plánujeme výstavbu dalších nabíjecích stanic, například v rámci projektu na revitalizaci Velkého náměstí v Písku. Další jednání probíhají s klíčovými partnery jako jsou E.ON, Schneider Electric nebo Ministerstvo životního prostředí o začlenění Města Písek do celorepublikové sítě nabíjecích stanic.”

2016-03-12T10:30:52+00:00 1. prosince 2015|