Konference o Smart City

|Konference o Smart City

Konference o Smart City

V Praze se ve čtvrtek 28. května 2015 konala konference s názvem Smart Cities v ČR. Akce se uskutečnila pod záštitou Stavebního fóra a byla určena především pro odbornou veřejnost. Mezi hlavní témata patřilo také představení projektu Smart City Písek.

Za Technologické centrum Písek (TCP) na konferenci vystoupil výkonný ředitel Radovan Polanský, který prezentoval vizi projektu Smart City Písek . Obecnou přednášku se zaměřením na představení základních konceptů Smart Cities v Evropě i ČR měl Prof. Miroslav Svítek, děkan Fakulty dopravní ČVUT. Dalším tématem bylo inteligentní řízení dopravy. Další informace o konferenci naleznete na internetových stránkách Stavebního fóra zde.

Základním konceptem projektu Smart City je zaměření na služby, infrastrukturu a zdroje. Propojení síťových odvětví jako je doprava, energetika, bezpečnost a logistika. Jedná o chytré budovy a sítě či inteligentní dopravní systém (chytré osvětlení města, efektivní svoz odpadů, snižování emisí, bezpečnost obyvatel, energetické úspory a elektromobilita).

Prezentace Radovan Polanský

radovan_forum

2016-10-14T13:42:49+00:00 4. června 2015|