Finalizace projektu Jihočeská ICT akademie

|Finalizace projektu Jihočeská ICT akademie

Finalizace projektu Jihočeská ICT akademie

Konec roku 2014 přinesl i úspěšné ukončení projektu Jihočeská ICT akademie, reg. č. CZ.1.07/3.2.08/03.0059, který byl realizován v rámci Operačního programu Vzdělávání a konkurenceschopnost. Během dvou let trvání projektu byly vytvořeny 3 vzdělávací programy: Správa infrastruktury a bezpečnost, Moderní ICT služby, Cloud Computing a Produktový akcelerátor zaměřený na projektové vzdělávání. Celkem v rámci projektu vzniklo 13 výukových modulů zacílených především na ICT specialisty, lektory a učitele v dalším vzdělávání a manažery ICT firem.

V průběhu realizace projektu proběhlo pilotní ověření všech vytvořených modulů, které bylo pro zájemce k dispozici zdarma. Na podporu rozšíření povědomí o jednotlivých kurzech byla vytvořena informační platforma, kterou lze najít na stránkách www.cloudport.cz. Díky této stránce se podařilo na všechny pořádané akce v rámci projektu získat velký počet zájemců o dané problematiky. Mimo jiné sloužila právě tato platforma účastníkům pro získání informací o nabízených modulech, ale zároveň se přes tento portál lidé mohli na jednotlivé kurzy přihlašovat a poté si stahovat veškeré vzdělávací materiály. V rámci e-learningu pak na stránkách moodle.cloudport.cz měli účastníci možnost vyzkoušet si, zda po absolvování kurzu jsou schopni úspěšně složit znalostní test.

Dnes již můžeme říct, že se podařilo rozšířit regionální nabídku dalšího vzdělávání a propojit teorii s praxí. V roce 2015 budou nadále kurzy nabízeny, proto doporučujeme sledovat stránky www.cloudport.cz, na kterých najdete nejen informace o plánovaných termínech kurzů, ale zároveň zde můžete napsat, o jaký kurz byste měli případně zájem.

2015-02-17T14:19:51+00:00 17. února 2015|