TCP ocenilo úspěch strakonických studentů

TCp předalo strakonickému týmu Miracle Engineers šek v hodnotě 75 000 Kč.

Písek 12. řijna.2017 – Technologické centrum Písek uspořádalo dne 11. října 2017 setkání se zástupci z řad vedení a vybraných studentů Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy řemesel a služeb ve Strakonicích. Příležitostí k této akci bylo ocenění týmu studentů Miracle Engineers, kterému se povedlo obhájit titul mistrů republiky v soutěži Formule 1 ve školách. Současně tento tým dosáhl také vynikajícího umístění na světovém finále této soutěže v Kuala Lumpur v Malajsii.

Projekt F1 ve školách je celosvětová vzdělávací soutěž určená pro studenty středních škol ve věku 15 – 19 let. Tento jedinečný projekt má za cíl podporovat budoucí techniky, inženýry, vědce a obchodní manažery. Jednotlivé týmy jsou sestaveny z řad studentů a mají za úkol vyrobit miniaturu modelu F1, testovat ji a následně s ní závodit v jednotlivých kolech. Studenti se tak učí pracovat s předními konstrukčními a technologickými softwary a lépe se tak orientovat v technických oborech.

K setkání došlo na půdě bývalých Žižkových kasáren, kde studenty i další zástupce školy přivítali jednatel Technologického centra Písek Jaromír Grégr a výkonný ředitel Radovan Polanský. Technologické centrum Písek se dlouhodobě snaží o rozvoj a podporu technického vzdělávání v regionu a protože chce vyzdvihnout a ocenit práci týmu Miracle Engineers, rozhodli se jsme zástupci TCP prostřednictvím finanční a věcné podpory podpořit práci nejen tohoto úspěšného týmu, ale i celé domovské školy ve Strakonicích.

K ocenění vynikajícího úspěchu strakonických studentů se připojil také první náměstek hejtmanky Jihočeského kraje JUDr. Josef Knot, MBA, z jehož rukou byl šek představující finanční podporu předán řediteli školy Ing. Miroslavu Pilečkovi.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář