Chytrá řešení pro města a regiony na konferenci CityCON 2017

Konference CityCON 2017 moderovaná Petrou Krmelovou.

Písek 21. září 2017 – Technologické centrum Písek uspořádalo druhý ročník konference CityCON , který se konal ve středu 20. září v Clarion Congress Hotelu České Budějovice. Nad akcí převzal záštitu Jihočeský kraj, konkrétně první náměstek hejtmanky. Hlavním tématem byly koncepty Smart City a Smart Region. Konference proběhla za hojné účasti zástupců ministerstev, měst, akademických i komerčních partnerů na pódiu i v publiku.

Celou akci zahájil úvodním slovem jednatel společnosti Technologické centrum Písek Jaromír Grégr. Následovalo přivítání prvního náměstka hejtmanky Jihočeského kraje JUDr. Josefa Knota, který přiblížil rozvoj konceptu Smart City a Smart Region. V dopolední části pan Radovan Polanský představil řešení organizátora akce, které má státní správě a samosprávě umožnit efektivnější práci a budoucí napojení na národní platformu GovCloud. Součástí tohoto příspěvku bylo rovněž oficiální oznámení o zahájení spolupráce mezi Městem Písek, společností ČD Telematika a Technologickým centrem Písek. Ta se bude týkat pokrytí Písku bezdrátovou sítí pro internet věcí LoRa WAN.

Druhým prezentujícím byl pan Petr Zlámalík, který zastupoval společnost Mastercard, hlavního partnera konference. Pan Zlámalík představil využití platebních karet v dopravě a konkrétní případy z praxe v českých městech. Poslední částí dopoledního programu provedl účastníky pan Petr Štulc ze společnosti ČEZ ESCO, která byla rovněž hlavním partnerem konference. Pan Štulc představil chytrá energetická řešení nejen pro města, ale také pro budovy a instituce jako jsou školy a školky.

V odpolední části programu předala virtuální moderátorka slovo paní Petře Krmelové z České televize. Paní Krmelová se postarala o hladký průběh odpolední části panelových diskuzí rozdělených do čtyř tematických bloků – Městský mobiliář a internet věcí, Lidský rozměr Smart City, Smart řešení v dopravě a Zdroje financování chytrých projektů. Patronát nad jednotlivými okruhy převzali partneři konference – Verb Group, Neogenia, ŠKODA AUTO DigiLab a ČSOB.

Mezi diskutujícími se představili rovněž Mgr. František Kubeš, MMR, Mgr. Petra Vidanová, MŽP, zástupci společností Ability Group, ČD Telematika a EDU-PRO Consulting. Své zkušenosti a názory prezentovali také RNDr. Miroslav Kubásek, autor projektu ZmapujTo, a zástupci Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT. Zvláštní dík patří představitelům měst a jejich organizací z Karlových Varů, Písku, Plzně, Prahy 3 a Žďáru nad Sázavou.

Za spolupráci na hladkém průběhu konference a její propagaci děkujeme rovněž časopisu Pro města a obce, společnostem  Yventech a BonBon a v neposlední řadě také Clarion Congress Hotelu.

Děkujeme, že jste byli s námi a aktivně se zapojili do konferenčního dění.

Fotografie, videa a další informace naleznete na www.citycon.cz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář